define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Смерть Робіна Вільямса і філософська проблема самогубства

Смерть Робіна Вільямса і філософська проблема самогубства

Robin_Williams_2011a_(2)

Сьогодні промайнула страшна звістка, що пішов з життя геніальний американський актор Робін Вільямс. За офіційними джерелами, причиною смерті було самогубство.

Після кожної звістки про самогубство, мені згадуються слова французького романіста, філософа, лауреата Нобелівської премії з літератури 1957 року – Альбера Камю, який в своїй праці «Міф про Сізіфа» цікаво і водночас точно охарактеризував цю проблему, визнавши її «по-справжньому філософською проблемою».

«Є лише одна по-справжньому серйозна філософська проблема — проблема самогубства» — наголошує Альбер Камю, — «Вирішити, варто чи не варто життя того, щоб його прожити, значить відповісти на фундаментальне питання філософії. Все інше — чи має світ три виміри, чи керується розум дев’ятьма або дванадцятьма категоріями другорядне. Я ніколи не бачив, щоб хтось помирав за онтологічний аргумент. Галілей віддавав належне науковій істині, але з надзвичайною легкістю від неї відрікся, як тільки вона стала небезпечною для його життя. В якомусь сенсі він був правий. Така істина не коштувала вогнища. Чи Земля крутиться навколо Сонця, чи Сонце навколо Землі — не все одно? Словом, питання це порожнє. І в той же час я бачу, як помирає безліч людей, бо, на їх думку, життя не варте того, щоб його прожити. Мені відомі і ті, хто, як не дивно, готові покінчити з собою заради ідей чи ілюзій, які є підставою їхнього життя (те, що називається причиною життя, виявляється одночасно і чудовою причиною смерті)…»

Дивне життя з усіма його проявами, в тому числі й фінальною частиною – смертю, яка нікого не обмине, тільки у кожного вона буде різна (своя).

Оставить комментарий

Поиск
Реклама
Свежие комментарии