define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); «Шедевр» з Шевченківського районного суду

«Шедевр» з Шевченківського районного суду

Вашій увазі пропонується унікальна (по крайній мірі для мене) Ухвала Шевченківського районного суду м. Києва, якою позовну заяву про стягнення банківського вкладу залишено без руху і надано строк для усунення недоліків, визнавши, що позовна заява подана з недотриманням вимог закону, а зокрема: не сплачений судовий збір. На перший погляд дана Ухвала суду може видатися досить аргументованою, якби не ті ж самі норми закону, роз’яснення вищих судів і особиста практика.

Так, в п. 17 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про судовий збір» зазначається, що від сплати судового збору звільняються позивачі — за подання позовів про відшкодування збитків, завданих внаслідок неповернення у строки, передбачені договорами абоустановчими документами, грошових та майнових внесків, залучених до акціонерних товариств, банків, кредитних установ, довірчих товариств та інших юридичних осіб, які залучають кошти та майно громадян.

Далі, в ч. 2 ст. 627 Цивільного кодексу України вказується, що у договорах за участю фізичної особи — споживача враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів. В той час, згідно пункту 3 статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Крім того, частиною 2 пункту 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України N5 від 12.04.1996 року «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» із врахуваннями змін та доповнень, Верховний суд розяснив, що оскільки Закон (мається на увазі ЗУ «Про захист прав споживачів») не визначає певних меж своєї дії, судам слід мати на увазі, що до відносин, які ним регулюються, належать, зокрема, ті, що виникають із договорів про надання фінансово-кредитних послуг для задоволення власних побутових потреб громадян (у тому числі про надання кредитів, відкриття й ведення рахунків, проведення розрахункових операцій, приймання і зберігання цінних паперів, надання консультаційних послуг).

А тепер новоспечений «шедевр» Шевченківського районного суду м. Києва. Як це розуміти?
111112

Оставить комментарий

Поиск
Реклама
Свежие комментарии