define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Новина для боржників по кредиту

Новина для боржників по кредиту

Приємно бачити, що іноді Верховний суд України таки прислухається до думки адвокатів. Приємно ще й тому, що я був у числі тих адвокатів, які не згідні були з позицією більшості судів у кредитних справах про початок розрахунку строку позовної давності з моменту закінчення основного зобов’язання по кредитному договору (дата останнього платежу по кредиту).

Буквально недавно, 19 березня 2014 року Верховний суд України в своїй постанові визнав факт, що строк позовної давності (трьохрічний період за який особа чиї права порушено має право звернутися до суду за захистом) у кредитних справах потрібно починати відраховувати з моменту порушення зобов’язань, тобто на наступний день після несплати чергового платежу боржника в рахунок кредиту.

Здавалось би зміни незначні, але повірте надзвичайно суттєві. Адже до ухвалення Верховним судом згадуваної постанови, банки зловживали цією обставиною і подавали позов після трьох років по закінченню дії кредитного договору. Для прикладу кредит брався у 2007 році з умовами виплати останньої суми у 2013 році. Таким чином у випадку виникнення заборгованості по кредиту (немає значення коли) банк мав право звернення в суд до 2016 року (2013+3), що потім переростало у значну суму зобов’язань боржника. Після вказаних змін строк позовної давності починається на наступний день після того, як банк дізнається, що людина не внесла черговий платіж. Наприклад людина не сплатила черговий платіж по кредиту у березні 2008 року, строк звернення до суду закінчиться в березні 2011 року. Тому за теперішніх обставин, позов поданий після сплину вказаного строку позовної давності, при професійному оформленні відповідної заяви, суд зобов’язаний його відхилити.

Радує, що за такими принципами вже приймають рішення суди першої інстанції. На цьому тижні на власному досвіді переконався, коли суд першої інстанції повністю відмовив банку у задоволенні його позову про стягнення з боржника суми заборгованості по кредиту з однієї лише підстави — пропуску строку позовної давності.

1 комментарий к записи “Новина для боржників по кредиту”

Оставить комментарий

Поиск
Реклама
Свежие комментарии