define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Люстрація влади. Чи доречна вона зараз?

Люстрація влади. Чи доречна вона зараз?

В Україні ще з часів «Помаранчевої революції» в лексиконі часто вживаних слів фігурує слово люстрація, а в часи «Майдану» це поняття набуло особливого значення і переросло в мету та пряму вимогу до влади. Народ вимагає «люстрацію влади», політики обіцяють її здійснення, от тільки чіткого механізму окрім утопічних ідей ні одні ні інші й досі не запропонували. В такій ситуації питання люстрації взагалі некоректне. Спочатку треба створити механізм. Звичайно мова йде про повну, а не вибіркову люстрацію. Це одна проблема.

Друга проблема: ким замінити чинних представників влади? З народними депутатами і президентом це простіше, так як вони і так не відзначаються особливими розумовими задатками і механізм здійснення їх люстрації простий — можна одним законом заборонити їм балотуватися на виборах. А от як бути наприклад з суддями? Навіть незважаючи на заангажованість наших суддів, беззаперечним є той факт, що більшість з них являються професіоналами своєї справи. Це питання також потребує вирішення.

По-третє, хто буде проводити люстрацію? Чи не ті самі діячі, які протягом десятиліть займають одні і ті ж самі посади? І чи під час люстрації знову не підуть в дію хабарі і «кумівство»? Висловлюються думки, що з великої кількості правників (не суддів) знайдуться професіонали, які гідно замінять скомпрометованих суддів. Я згідний. Але знову ж таки, хто їх буде відбирати, перевіряти їх професіональний рівень тощо?

Особисто я обома руками за люстрацію всієї влади, але у мене є побоювання, що питання люстрації в умовах сьогодення нажаль тільки лозунг і обіцянки для виборця, який вкотре з часом забуде слово люстрація до наступних виборів.

Оставить комментарий

Поиск
Реклама
Свежие комментарии