define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Градус цинізму в українському правосудді

Градус цинізму в українському правосудді

Завжди вважав, що чим більше надається законом повноважень службовій особі, тим більше у неї важелів для утвердження справедливості. Пройшли роки і я зрозумію наскільки тоді помилявся.

І хоча навіть на сьогоднішній день я переконаний, що високий статус судді з всією повнотою прав достатній щоб він дійсно міг, як то кажуть, відсіяти зерно від полови та нажаль щоденні баталії в судах зводяться до того, що повноважень того ж судді достатньо щоб згадане зерно, помахом руки перетворити в ту ж полову.

Здавалося б куди вже гірше за несправедливий вирок чи рішення, але окремі судді на цьому не зупиняються і забирають у людини її останнє «святе» право – право захисту в суді і право оскаржити незаконне рішення. Відсутність такого права повністю нівелює логіку судочинства і ставить під сумнів доцільність судової системи взагалі.

Я про те, що останнім часом почав помічати зі сторони суддів намагання при розгляді справи не давати стороні у справі скористатися своїми процесуальними правами і діяти за принципом – нема людини, нема й проблем. Наприклад, надсилаючи повістку в суд таким способом, що вона приходить значно пізніше ніж призначено сам розгляд справи.

Також часто практикується в суді, що справа банально губиться по дорозі з кабінету судді до канцелярії і знаходиться тільки тоді, коли строк для оскарження рішення минув.

В моїй практиці був навіть випадок, коли суддя в судовому засіданні сказала, що відправляє справу на дорозслідування, а через деякий час приходить постанова в справі, де прийнято рішення без нашої сторони посилаючись на те, що ми належним чином повідомлені і про причини неявки не сповістили.

Все вказане не видумка, а далеко не повний перелік випадків, які зустрічаються в судах. Немає сумніву, що при такому підході довіра до судової системи ніколи не підніметься, а враховуючи те, що такі дії тільки зростають в геометричній прогресії, значить подібних постів найближчим часом думаю побільшає.

Шкода тільки що тих суддів, які дійсно своєю роботою утверджують повагу до професії судді і кожного дня стараються повернути втрачену повагу людей до правосуддя, все менше і менше. Є велика надія на так звану люстрацію. Тільки побоююсь щоб афішована люстрація, як у нас заведено, не «змела» порядних суддів, а псевдосуддів залишила на посадах.

Оставить комментарий

Поиск
Реклама
Свежие комментарии