define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); До законопроекту «Савченко»

До законопроекту «Савченко»

Останніми днями в порядку консультації по телефону безліч людей звертаються з одним і тим самим питанням: чи діє закон «Савченко» (від прізвища депутата, який його вніс на розгляд), яким один день перебування під вартою в період розслідування або розгляду справи в суді, зараховується за два дні під час виконання покарання?

Задля економії свого і Вашого часу, хочу пояснити, що на цей час закон ще не вступив у законну силу, а всупить після його підписання в день опупублікування (зараз закон готується на підпис).

Щодо його суті, то дійсно, закон передбачає зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Даний закон може бути застосовано до осіб, щодо яких набарав чинності вирок суду і призначене покарання ще не відбуто повністю, судом, який виніс обвинувальний вирок.

Однак, якщо до винесення вироку строк попереднього ув’язнення, відбутий особою, перевищуватиме (в розрахунку день за два) розмір максимального покарання, передбаченого санкцією інкримінованого їй злочину, суд з власної ініціативи або ініціативи особи яка підозрюється (її захисника чи законного представника) або прокурора звільняє особу з під варти.

Оставить комментарий

Поиск
Реклама
Свежие комментарии